מגזין פרנקו

מדריך איפור, קוסמטיקה ואסתטיקה הגדול בישראל

טכנולוגיית איפור קבוע הינה יחסית חדישה ומבוססת במהותה על טכנולוגיית קעקוע הגוף. את האיפור הקבוע יש לבצע בפרוצדורה עדינה על ידי קוסמטיקאית מוסמכת בעלת נסיון.

תוקפו והצלחתו של האיפור הקבוע תלויה במספר משתנים שונים כגון: גוון האיפור, האיזור הרצוי בגוף, איזה סוג הליך ועם אילו חומרים משתמשים בהליך, סוג העור של הלקוחה ונסיון הקוסמטיקאית.

כל הפקטורים הללו קובעים יחדיו לכמה זמן יחזיק האיפור הקבוע כאשר ישנו איפור קבוע שמחזיק החל ממספר חודשים עד למספר שנים (לדוגמא קו האייליינר יכול להחזיק במשך 20 שנה).

בפרוצדורת האיפור הקבוע נהוג להשתמש בפיגמנט להחדרה השונה מבחינה כימית מהפיגמנט שמוחדר בעת עשיית קעקוע ועל כן, האיפור הקבוע לא נשאר לנצח כפי שקורה לרוב עם קעקועים.

באיפור קבוע יש מחטים שונים לביצוע אפקטים שונים וכל אחד חשוב ומיוחד באותה המידה.

ישנם משתנים שונים שיש לקחת בחשבון בבחירת המחט המתאים לביצוע איפור קבוע כגון סוג העור וסוג האיזור הרצוי. יש לשים לב שבבחירת מחט לא מתאים עלולים להיות נזקים בלתי הפיכים.

עוד הבדל בין איפור קבוע לקעקוע הוא שבאיפור קבוע, מחדירים את שכבת הצבע לשכבה העליונה ביותר של העור (שנקראת אפידרמיס) אשר בה ישנה תחלופת תאי עור גבוהה מאוד, בעוד שבקעקוע מחדירים לשכבת עור פנימית בה כמעט אין תחלופת תאי עור.

האיפור הקבוע מתחלק לשני סוגים: אסתטי ופארא-רפואי. תכליתו איפור קבוע אסתטי הינה להדגיש את תווי הפנים בשביל יופי ואסתטיקה.

באיפור קבוע זה נהוג לעצב גבות, שפתיים, נקודות חן ועיניים. איפור קבוע פארא-רפואי ממלא את החסר שלעיתים נוצר לאחר אזלת ידה של הרפואה.

באיפור קבוע זה ניתן לטפל בצלקות שנותרו לאחר טיפולים רפואיים או תאונות למיניהן, פיגמי פגמנטציה, מילוי שיער לאחר התקרחות ועוד.

מאמר מתוך אתר Buy24

מוצרי איפור קבוע מאתר אמזון