מגזין פרנקו

מדריך איפור, קוסמטיקה ואסתטיקה הגדול בישראל

איפור ידוע לנו עוד מימי ההסטוריה העתיקה, מימי הרומאים, היוונים והמצרים. לאחר מכן, במהלך ההסטוריה, בתקופות שונות היחס לאיפור הלך והתהפך תכופות אולם לקראת שנות העשרים של המאה הקודמת מעמדו התייצב והפך למקובל לכל.

איפור זוהי מילה גלובאלית לתיאור פרוצדורת האיפור עצמה וכך גם לתיאור מוצרים שונים העוזרים להשיג את האפקט המושלם. בין מוצרי האיפור השונים (עשרות במספר) הידועים לנו ביותר אלה הם השפתונים, הסמקים, הצלליות, המסקרות, האיליינרים, המייק-אפים והעפרונות למיניהם.

השוק של האיפור כל כך צמח ותפח עד שנוצרו מאות או אף אלפי חברות המייצרות תכשירים לאיפור ומוצרים קוסמטטים להשלמת המראה כגון קרמים וקונסילרים. בנוסף, נוצרו בתי ספר רבים, מכללות ומוסדות המעניקים תעודות למסיימות בהצלחה את קורסי האיפור. לאחר מכן, המאפרים והמאפרות פונות לסלונים המבוקשים ובניהם גם סלונים לכלות. האיפור לכלות שונה מהאיפור הרגיל בכך שהוא צריך להיות בולט יותר, ניכר יותר וזוהר יותר ביומה החשוב ביותר של הכלה.
לפיכך, דרושה מיומנות מיוחדת כדי לאפר כלה. כמו כן, אומנות האיפור נחלקת לעוד תחומים כאשר החלוקה הבולטת ביותר הינה: איפור ערב ואיפור יום.

כל אישה בהגיעה לגיליי העשרים או השלושים (לעיתים אף מוקדם יותר) מתחילה להתאפר באופן יום-יומי. המטרה של האיפור היומי הוא להסיר פגמים בפנים, לטשטש אותם, ליצור מראה פנים אחיד ורך ולהדגיש חלקים מסוימים כגון שפתיים ועיניים. מאידך, איפור הערב שונה לגמרי מאיפור היום. מטרתו להעניק מראה זוהר, קלאסי ויוקרתי לאישה. בדרך כלל הוא מאופיין עם צבעים כהים למדי, איפור גס והמוני יותר ועל ידיו יוצרים אפקטים שונים המיוחדים רק לאיפור ערב כגון יצירת מראה מעושן. הדבר מתבצע על ידי מריחה של הרבה מסקרה שחורה בין העין לגבה וטשטושה. הדבר גורם למין מראה מעורפל וסקסי שיבליט את יופיה של כל אישה וכל בחורה.

מאמר מתוך אתר Buy24