מגזין פרנקו

מדריך איפור, קוסמטיקה ואסתטיקה הגדול בישראל

החלקת שיער, מאז ומעולם היו שיטות שונות להחלקת שיער, חלקן יעילות ואפקטיביות וחלקן לא יעילות ואף פוגמות בשיער. למרבה האירוניה הפתגם הידוע "שאלוהים נותן אגוזים למי שאין שיניים" תקף גם פה, ותמיד תפגשי בחורה בעלת תלתלים מדהימים אשר כל משאלתה בחיים זה שיער חלק.

אולם לפני הבחירה (וזו אכן בחירה גדולה) לעשות החלקת שיער יש לאזן בין כל היתרונות והחסרונות ולהתייעץ ולברר על כל השיטות הקיימות בשוק ולבחור את השיטה שהכי מתאימה לך ובו זמנית שפוגעת הכי פחות. החסרונות שאת עלולה להיתקל בהם כאשר תעשי החלקת שיער מתחילים עם יובש ניכר ועמוק ולעיתים הקצוות יהיו שרופים ויתפצלו.

כמו כן, לאחר החלקת השיער תמצא רגישות יתרה לשמש ועלולים להיות נזקים גדולים מכך. יהיו שינויים רבים שתצטרכי להתרגל אליהם כגון: שינוי בטיפול השיער וטיפוחו, לשנות את צורת הברשתו וחילופי המברשות, שינוי תכשירי השיער הרגילים והוספת שימוש בתכשירי שיער מיוחדים המיועדים לשימוש לאחר החלקת שיער כדוגמת סיליקון. תצטרכי להמנע מטיפוח מיותר של השיער כגון צביעה בגוונים בהירים למדי ועיצובים מיוחדים. על מנת לקבל את מלוא האפקט מהחלקת השיער, מומלץ לעשות החלקת שיער נוספת לאחר ארבעה חודשים וכן הלאה.

מאידך, קיימים גם יתרונות רבים להחלקת השיער. החשוב ביותר הוא שסוף כל סוף תזכי לשיער החלק בו תמיד חשקת ואותו תמיד ניסית ליצור מאין ספור פאנים וטיפולים אחרים. עם החלקה יפנית תוכני להנות מעיצוב רך ונעים למראה והחשוב ביותר-שיא האופנה. השיער יוותר יציב לאורך זמן רב יותר, ללא נפח מיותר וגם ביתר קלות תוכלי לעצב אותו בתסרוקות שונות. עם החלקת השיער תוכלי בקלות ליצור אילוזיה של שיער מסודר יותר, ארוך יותר, יוקרתי יותר ואופנתי יותר. כפועל יוצא, בעזרת החלקת השיער הבטחון העצמי שלך יעלה פלאים וזמנך החופשי יתמלא וייתפס על ידי מחזרים רבים.