מגזין פרנקו

מדריך איפור, קוסמטיקה ואסתטיקה הגדול בישראל

סידור גבות, גבות הן חלק חשוב מאוד ממארג הפנים שלנו ומיקומן האסטרטגי מבטיח שמירה על העיניים שלנו מפני אבק ולכלוך אשר עלול להיכנס לעין. אולם, הגבות חשובות גם מבחינות אחרות כגון אסתטיקה, יופי וטיפוח היות וכיום כאשר עולם הקוסמטיקה נפתח בפנינו כמוצר צריכה ואינו מוצר מותרות כבעבר, נשים רבות משקיעות זמן רב ןכסף וטיפוח אישי הכולל תחומים רבים ובניהם סידור גבות.

כאשר החל טיפוח הגבות בימים עברו, הוא כלל במהותו מריטת שיערות מיותרות שאינן שייכות לגבול הגבה אולם לא היה נהוג למרוט מעבר לכך. כיום, תחום זה התפתח במידה כזאת שניתן למצוא כעת שירותים של עיצוב וסירוק גבות, שירותים של צביעת גבות ואף איפור גבות.

סידור גבות הינה פרוצדורה בה כאמור, מסירים שערות מיותרות ובודדות שאינן שייכות ויוצאות מתחום הגבה. עיצוב גבות הינה פרוצדורה בה קוסמטיקאית מוסמכת מעניקה צורה לגבה לפי רצון הלקוחה. ניתן לעצב גבות בצורה דקה או רחבה, בצורה עגולה או קודקודית ולעיתים ניתן אף לבקש עיצוב מיוחד ומקורי כגון להוריד פסים באופן אנכי מהגבה כך שיווצר אפקט של גבה כפולה (פופולארי במיוחד אצל קהל המין הגברי).

טקטיקות נוספות שהתפתחו בתחום עיצוב הגבות הינו צביאת הגבות ואיפור הגבות. צביעת הגבות הינו שירות שמתאים בדרך כלל לנשים בוגרות אשר גבותיהן איבדו מצבען או נשים בעלות צבע עור ושיער בהיר ובהתאמה כך גם גבותיהן בהירות. באמצעות צביעת הגבות נוצרת צורה לגבה ולגבות דקות נוצרת אילוזיה של מתן נפח לגבה.

איפור גבות יכול להתאים לנשים בעלות גבות בהירות אשר לא רוצות לצבוע באופן תמידי את הגבות אולם מעוניינות לעשות כן במועדים מסוימים כגון לפני אירועים גדולים. המחירים של שירותים אלו נעים בין 30-100 שקלים.