מגזין פרנקו

מדריך איפור, קוסמטיקה ואסתטיקה הגדול בישראל

עיצוב שיער זהו סוג של סירוק וסידור השיער אשר נקבע על פי אמות המידה של האופנה והאליטה ההוליוודית ומתבצע על ידי מיטב הספרים ומעצבי השיער.

כיום, ניתן למצוא מגוון סיגננות ועיצובים שונים המשולבים עם צבעים שונים, פסים, צמות, שזירות, תוספות ועוד. כמו כן, במקביל התפתח שוק ענק של מוצרים לעיצוב השיער כגון לק לעיצוב השיער, מוס לעיצוב ומתן נפח, ג'לים שונים וסיליקון. לאחר מכן, התפתחו טכנולוגיות שונות לעיצוב השיער כגון הארכת שיער.

עיצוב שיער זה יכול להעניק לבחורה בעלת שיער קצר, תוך מספר שעת שיער ארוך ושופע. עיצוב השיער מתבצע תוך הדבקה של שיער מלאכותי או שיער אמיתי על גבי הקרקפת בין השיער האמיתי של הלקוחה. צבע השיער יכול להיות זהה או שונה וכך גם האורך. עיצוב שיער זה, בטיפול מתמיד מחזיק זמן רב כאשר פעם בחצי שנה יש לטפל ולמלא את השיער בסלון מיוחד.

עיצוב שיער נוסף הוא עיצוב שיער לכלות. עיצוב שיער זה לוקח בחשבון שביום החתונה הכלה רוצה להיות מלכותית ביותר אך עם זאת, עקב הלחצים הגוברים ביום החתונה עיצוב השיער צריך להיות נוח, יציב וחזק על כן מעצבי השיער משלבים בין טכניקות שונות, משתמשים בהרבה תכשירים לעיצוב שיער ובתוספות ומגיעים לאפקט המושלם הדרוש לכלה ביום המאושר בחייה.

עיצוב שיער ידוע גם הוא הינו השזירה. זהו עיצוב שיער בו לעיתים עושים צמות ולעיתים משאירים את השיער בצורתו הרגילה. לשיער נוספות תוספות שונות ומגוונות על פי בקשת הלקוחה וכל אלו נאספים בעיצובים שונים. עיצוב שיער זה גם הוא מחזיק זמן מה. לאחרונה נכנס לשוק עיצובי השיער, עיצוב שיער לגברים. כמו שאר הדברים, בעידן המטרוסקסואל גם התסרוקת והתספורת אצל גברים זה משהו חשוב בחיי היום יום ולכן ניתן לראות תכופות גברים רבים אשר עושים עיצובי שיער ייחודיים בסלוני השיער.